Code Week 2017
Галерија - Дешавања '17/18.
понедељак, 30. октобар 2017, 00:08h

Европска недеља кода - Europe Code Week је ове године обележена од 7-22.X. Code Week је догађај који се обележава широм света тако што се што више деце у одређеном временском интервалу бави кодирањем.

Наша школа се у Europe Code Week укључила путем акције "Битка за знање". Жеља је да се подигне свест о кодирању (програмирању) робота корисних у свакодневном животу. Кодирали смо mBot роботе и анимирали већи број ученика како би у недељи  кодирања у контакту са роботима и програмом за кодирање постали свесни потребе за учењем програмских језика и паметне употребе нових технологија. Наставићемо и даље да се бавимо кодирањем на часовима информатике и рачунарства, као и на информатичко-роботичкој секцији.

За учешће на Code Week-у наша школа је добила сертификат.